המדריך לפתיחת סתימה באמבטיה

פתיחת סתימה באמבטיה

אם אתם מתמודדים עם סתימה באמבטיה או סתימה במקלחון, אפשרי לנסות לפתור את זה גם ללא סיוע מקצועי. אז רגע לפני שכירת שירותיו של אינסטלטור מומחה, הנה מה שצריך לדעת כדי להתמודד עם הסתימה לבד. 

הגעתם הביתה, הדלקתם את דוד החשמל והמתנתם 20 דקות עד חימום המים. כשנכנסתם למקלחת, גיליתם שהמים מסרבים להתנקז לחור הניקוז שלהם. במקרים אלו, ייתכן שאתם מתמודדים עם סתימה במקלחת או סתימה במקלחון. כך או כך, צריך לפתוח את הסתימה ועדיף לעשות זאת זול כמה שניתן. אז כדי לחסוך עלויות אינסטלטור, אתם מוזמנים לקפוץ לחנות הטמבור השכונתית ולרכוש סודה קאוסטית ופומפה. במה היא תסייע לכם? בואו נבין ביחד. 

איך אפשר לפתוח סתימה באמבטיה לבד? 

אם אתם מעוניינים לפתוח סתימה באמבטיה לבדכם, אפשרי לעשות זאת באמצעות אבזור שרוכשים בחנויות טמבור. למשל, אבזור כמו גרגרי סודה קאוסטית. אנחנו כבר עכשיו מציינים – סודה קאוסטית היא חומצה מסוכנת ויש להשתמש בה בזהירות רבה. כבר נדבר על אמצעי הזהירות שיש לנקוט בהם לפני שימוש בסודה זו. אבל לפני כן, בואו נדבר על שימוש בפומפה, האם זה יעיל? 

האם פומפה יעילה עבור פתיחת סתימה באמבטיה ובמקלחון? ובכן, לא ממש, אבל אפשרי לנסות, הפואנטה של הפומפה היא יצירת ואקום, שבסופו של דבר אמור לשחרר את הסתימה והלכלוך שהצטברו בצנרת של האמבט. אם הפומפה לא עוזרת לכם, אפשר לפנות אל הסודה הקאוסטית. 

שימוש זהיר בסודה קאוסטית

כבר נגיד עכשיו ומראש, שימוש בסודה קאוסטית עשוי להיות מסוכן. הסודה הקאוסטית היא פתרון לא רע עבור פתיחת סתימה באמבטיה ובמקלחון, אם כי מסוכנת לעיניים, לעור הגוף ולחיות המחמד בבית. אם אתם מעוניינים להשתמש בסודה קאוסטית בכדי לפתוח סתימה בחדר המקלחת, יש להצטייד באבזור המיגון הנכון. 

אתם צריכים לכסות את העיניים, עדיף במשקפי מגן. לגבי עור הגוף, אין לאפשר מגע בין חומצה לעור הגוף. אם אפשר, תעבדו עם כפפות. לגבי השימוש בסודה הקאוסטית, זה עובד ככה: ראשית, חממום מים עד רמת הרתחה. אם אין לכם קומקום, אתם יכולים להרתיח מים על הגז או על כיריים חשמליים. 

פתיחת סתימה באמבטיה עם סודה קאוסטית 

במקביל להרתחת המים, יהיה עליכם לשפוך את הסודה הקאוסטית אל תוך חור הניקוז של האמבטיה. ככלל, עדיף לשפוך את הגרגרים של הסודה רגע קט לפני שפיכת המים. כעת, כאשר המים רותחים, תשפכו אותם אל חור הניקוז של האמבטיה ותתרחקו אחורה. 

שימו לב, כשהסודה הקאוסטית באה במגע עם מים רתוחים, היא נוטה להשפריץ כמו גייזר. יהיה עליכם להתרחק אחורה ולעצור את הנשימה. אל תנשמו את האדים היוצאים מחור הניקוז. לאחר שלב זה, הסתימה באמבטיה אמורה להשתחרר. לא עבד? תזמינו אינסטלטור מומחה ואל תשברו את הראש יותר מדי. 

שתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest