עבודה בגובה

Work in heights

לא תמיד העוברים ושבים שמים לכך לב, אבל בשביל להקים ולתחזק כל בניין, עבודה בגובה היא פרוצדורה מוכרת בתחום, כזו שבלעדיה אי אפשר. האמת היא שעבודה בגובה ממש לא חייבת להיות רק בבניינים. כל עבודה הכוללת שימוש בסולם מעל ל- 2 מטר יכולה להיכלל בתוך השדה הסמנטי הרחב של עבודה בגובה. 

ממשלת ישראל תיקנה תקנות חמורות בכל הקשור לתחום עבודה בגובה. כמו בתחומים אחרים, גם כאן ניתן להגיד ביושר כי כל תקנה נחרטה בדם. כך שאין היום דרך לשלוח עובדים לעבוד בגובה מבלי לתת את הדעת על החלק הבטיחותי של העבודה. 

אם גם אתם לא מוצאים את הידיים והרגליים בתוך התחום, המאמר הזה נכתב עבורכם. כדי לעשות קצת סדר ולהבהיר את כל מה שצריך. 

מה נכלל בתוך התחום של עבודה בגובה 

כאמור, מדובר על תחום רחב אליו נכנסות מגוון פעולות שונות. בגדול, אנו מדברים על כל עבודה שמתבצעת בגובה העולה על 2 מטרים מעל פני הקרקע, או בשיפוע של עד 45 מעלות מעבר למעקה או גג. 

לכך נכנסים תחומי עבודה רבים. מעבודות גינה ועד עבודות מיגון ובקרת איכות של משרדים. זכרו כי לא מדובר כאן רק על מקרים של שימוש במנוף הרמה לעובדים. אנחנו מדברים גם על עבודות בניה ושיפוץ הדורשים שימוש בסולמות גבוהים ועוד. 

ה- א. ב של עבודה בגובה, הדרכה לעבודה בגובה 

אם אתה או מי מהעובדים שלך נדרש לעבוד בגובה, תקנות משרד העבודה מחייבות את כל העובדים בגובה לעבור הדרכה מסודרת על עבודה בגובה. ההדרכה כוללת הדרכה על עבודה עם סולמות, פיגומים, גגות שטוחים, קונסטרוקציות ועוד. 

שימו לב, במידה ומי מהעובדים שלכם העובד בגובה לא עבר עדיין הכשרה של משרד העבודה, ההמלצה היא להפסיק כל עבודה של אותו עובד ולדאוג להכשרתו. אתם לא רוצים שיתרחש אסון במשמרת שלכם. 

ציוד לעבודה בגובה 

כמובן שלכל עובד שעובד בגובה צריך להיות ציוד מתאים. זה לא משנה אם אתם נעזרים במנוף הרמה, פיגום, רתמות וקסדות, חשוב לבחור בציוד מקצועי העומד בתקנים מקצועיים של משרד העבודה. 

כולנו מכירים את המשפט הידוע מהצבא: אם יש ספק אין ספק. הקפידו להשכיר או לרכוש ציוד מקצועי ואמין עליו תוכלו לסמוך. שימוש בציוד לא מקצועי עלול להביא לפציעות חמורות ואף למוות. 

שיקול דעת 

כאמור, שימוש בציוד מקצועי, הקפדה על ההנחיות, כל אלו לא יכולים להוות תחליף לשיקול דעת. תאונות מתרחשות ולא על הכול יש לנו שליטה מלאה. אבל אין ספק כי שיקול דעת נכון ברגע האמת יכול להציל חיים. אנא הקפידו על ביצוע העבודה בשעות הבוקר, כאשר העובדים ערניים. בחרו במנהל עבודה מקצועי ומיומן המונע מתוך שיקול דעת שידע להנחות את הצוות ולבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.
עוד מידע באתר ROPE עבודות סנפלינג

שתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest