איך לבחור חברת ניהול ואחזקה

חברות ניקיון ואחזקה

בשנים האחרונות, לא מעט בעלי מבנים בכלל ובעלי נכסים בתוך מבנים, בוחרים לשכור את שירותיהם של חברות אחזקה וניהול אשר ינהלו עבורם את המקום ויספקו להם את כל השירותים הנדרשים לניקיון ותחזוקה של המבנה והניהול שלו.

שיטת עבודה זו, נפוצה מאוד בארצות הברית ובאירופה כבר עשרות שנים, והחל משנות התשעים, אנחנו יכולים למצוא אותה גם בישראל. עד אז היה נהוג שדיירי המקום לוקחים על עצמם את ניהול המבנה. אך מסיבות כלכליות ואחרות, תחום זה עבר שינוי משמעותי וכיום יותר ויותר מבנים מנוהלים על ידי חברות ניהול ואחזקה.

מה יכולות לספק לנו חברות ניהול ואחזקה?

כאשר מדברים על שירותים של חברות ניהול ואחזקה, בין אם זה במבנים פרטיים או עסקיים, הכוונה היא למספר שירותים ספציפיים. למשל, שירותי ניקיון, שירותי תחזוקה של המבנה באופן קבוע (אינסטלציה, חשמל, מעליות, הדברה, גננות וכדומה), שירותים דחופים או יוצאי דופן בעת הצורך (תיקונים, התמודדות עם בעיות), ניהול כספים ובמקרים מסוימים גם שיפוצים או שינויים במבנה.

החברה מעסיקה בעלי מקצוע בתחומים שונים, היא עובדת עם ספקים בתחומים בהם היא לא מחזיקה בעלי מקצוע, ואיש קשר מטעמה מנהל את המבנה ועובד מול בעל המבנה או בעלי הנכסים במבנה. כך כל דבר שעולה, כל צורך שנוצר, איש קשר מטעם החברה מקבל דיווח ופועל בנושא.

כיצד בוחרים חברת ניהול בצורה נכונה

על מנת שהמבנה יתוחזק בצורה טובה ויעילה, הרי שיש לבחור חברת ניהול ואחזקה איכותית ומקצועית. ישנן הרבה מאוד חברות ניהול ואחזקה שפועלות, בין אם זה בישובים מסוימים, אזורים או בכל הארץ. עלינו לבחור את החברה הרלוונטית עבורנו.

הפרמטר הראשון שעלינו לבדוק הוא, עד כמה החברה מנוסה, מתקדמת, בעלת ניסיון בתחום. חשוב לזכור, לא מדובר אך ורק בניסיון של ניהול מבנים באופן כללי, אלא יש לבדוק האם החברה מתמחה באופן ספציפי בניהול מבנים מהסוג שאנחנו מבקשים ממנה לנהל. בין אם זה מבנה מגורים או מבנה אחר.

הפרמטר השני, יש לבחון את סוג השירותים שהחברה מספקת וכיצד היא מספקת אותם. ישנן חברות המספקות שירותים אלו באופן ישיר על ידי צוות מטעמן, ויש חברות המעסיקות עובדים חיצוניים לשם כך. עדיף לבחור חברה, שיש לה צוות עובדים מטעמה, אשר יעמוד לרשותנו בכל עת.

הפרמטר השלישי, יש לבחון את זמינות החברה, בפרט אם מדובר בעניינים דחופים, ועד כמה החברה נחשבת אמינה ושירותית. לשם כך, יש לבדוק עם לקוחות של החברה, כיצד ההתנסות שלהם בעבודה מולה.

אם אתם מחפשים חברה שמתמחה בשירותי ניהול ואחזקה למבנים פרטיים או מבנים אחרים, זה הזמן ליצור איתנו קשר ולקבל מאיתנו את כל המידע הרלוונטי בנושא. אנחנו נשמח לענות על כל שאלה ולקבוע איתכם מועד לפגישה.

שתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest